Šiuolaikiniai tiksliojo ūkininkavimo būdai smulkiuose ūkiuose

Sodas - daržas

Tiksliojo ūkininkavimo sprendimai dažnai yra siejami su technologijomis, įdiegtomis dideliuose, vakarietiškuose ūkiuose, kuriuose yra visiškai nauja įranga. Tačiau vertėtų pakeisti šią nuomonę, nes šiuo metu egzistuojančios sistemos, tokios kaip lygiagretaus vairavimo sistemos, turi plačias integravimo galimybes ir mažesniuose ūkiuose veikiančiose ūkinėse transporto priemonėse. Tokių technologinių sprendimų kaina taip pat yra ženkliai kritusi, jei lygintume su metais, kuomet visa tai buvo karštos naujienos. Todėl jų diegimas smulkesniuose žemės ūkiuose yra visiškai įmanomas bei ranka pasiekiamas ir, svarbiausia, pelningas net ir mažiems ūkiams.

Šios technologijos populiarumą padidino ir tai, kad dėl sparčios žemės ūkio plėtros nauji žemės ūkio traktorių, kombainų ir kitų technikų modeliai tapo norma ir smulkesnių ūkininkų valdose. Tai leidžia lengviau ir kur kas plačiau integruoti naujas pagalbines sistemas.

Technologijų apžvalga – naudokite sprendimus, kurie iki šiol buvo skirti tik dideliems ūkiams

Ganėtinai populiarūs sprendimai tiksliojo ūkininkavimo srityje pirmiausia yra įvairios pagalbinės sistemos, kurias sudaro jutikliai, ekranai, taip pat autopiloto elementai su vairu ir kitos funkcijos.

Populiaru rinktis gerai žinomų prekės ženklų siūlomus rinkinius. Juos gali sudaryti, pavyzdžiui,  monitorius ir imtuvas su elektros varikliu. Tokia sistema nėra brangi. Dėl savo dydžio gali būti integruota į vairo kolonėlę taip, kad neužimtų vietos ir nevaržytų judėjimo transporto priemonės viduje.

Yra ir tokių technologijų, kurios suteikia automatinio valdymo galimybę 2,5 cm tikslumu. Tokie įrenginiai paprastai pasižymi kompaktiškais matmenimis. Monitorių galite montuoti, pavyzdžiui, virš vairo, neribodami matymo lauko. Tokių pagalbinių priemonių kaina atrodo patraukli funkcionalumo atžvilgiu.

Kurį sistemų rinkinį rinktis?

Sistemos pasirinkimą, nepaisant to, kad ji pasižymi dideliu universalumu, verta derinti prie pasirinktos ūkio mašinos tipo. Todėl prieš perkant visada derėtų pirmiausia pasitarti su pardavėju ir susipažinti su išsamiais atskirų sistemų naudojimo privalumais ir jų panaudojimo galimybėmis.

Atminkite, jums nebūtina turėti naujausių ir brangiausių žemės ūkio traktorių bei kombainų, kad galėtumėte dirbti pelningiau ir tikslingiau. Tam puikiai pasitarnaus ir įvairios sistemos, padėsiančios savo veiklą perkelti į tiksliojo ūkininkavimo lygį.