Savęs pažinimas: kaip save pažinti?

Laisvalaikis, Medicina ir sveikata

Saves pazinimasKiekvieno iš mūsų mąstymas ir elgesys yra kompleksiški. Tai reiškia, kad patekę į vienodas situacijas ir susiklosčius vienodoms aplinkybėms, kiekvienas iš mūsų galvojame ir elgiamės skirtingai. Tai pasireiškia skirtingais balso tonais, emocijomis, gestais, skirtingu bendravimu ir pan. Įdomiausia, kad dažnai, nors vienoks ar kitoks mūsų elgesys yra mums įprastas, tačiau sunkiai pažįstamas. Visa tai išspręsti galima pažinus save. Tačiau darbas su savimi – ilgas darbas su savimi ir savo mąstymu bei elgesiu. Taigi, kaip save pažinti? Kokį metodą pasirinkti ir ar tai galima padaryti vienam pačiam?

Vienas iš būdų pažinti save yra paišant/ spalvinant Šiaurės Amerikos Indėnų Didžioji Rato Turo mandalas. Mandala – tai apskritimo arba kvadrato formos geometrinė kompozicija, simboliškai vaizduojanti tam tikrą dvasinę, kosminę arba psichologinę tvarką. Šios mandalos senovės Mesopotamijoje pradėtos naudoti 2300 metų prieš mūsų erą. Jos buvo ir yra skirtos išreikšti suvokimą apie aplinkoje vykstančius procesus bei savo santykį su jais, taip pat kaip gydanti priemonė, padedanti pažinti save, atstatyti santykius su aplinkiniais ir vidiniu bei išoriniu pasauliu.

Šiaurės Amerikos indėnų mandalose apskritimas atstovauja horizontalias linijas, padalintas į keturias kryptis, kurios kiekviena turi savo simbolinį gyvūną, spalvą ir kitas savybes. Kiekvienas žmogus gimsta ir gyvena vienoje kryptyje, tačiau visas jo gyvenimas yra skirtas mokytis visko apie kitas tris kryptis, nes tik patirdamas, suprasdamas ir subalansuodamas visų keturių krypčių išmintį, žmogus tampa vientisas.

Taigi, savęs pažinimas – ilgas ir sudėtingas procesas, kurį nueiti galima pasirinkus vieną iš daugybės kelių, iš kurių vienas – Šiaurės Amerikos Indėnų Didžiojo Rato Turo mandalų piešimas ir spalvinimas. Pradžioje gali būti sudėtinga save pažinti vienam, todėl rekomenduojama ieškoti specialistų pagalbos.