Ką reikia žinoti apie terasos įrengimą?

Kiemas ir aplinka, Terasų statyba

Kiekvienas namo savininkas nori mėgautis savo lauko erdve, tačiau ne visi turi plokštų žemės plotą, su kuriuo galėtų dirbti. Nesvarbu, ar tai nelygus kiemas, ar namai ant kalvos šlaito, sukurdami terasos sodą, jūsų kieme bus suteiktas grožis ir patogumas. Bet nuo ko pradedi? Šiame straipsnyje apžvelgsime viską, ką reikia žinoti, kad terasa būtų tokia, kuria galite mėgautis daugelį metų.

Nustatykite savo terasos tikslą

Prieš pradėdami kurti terasinį sodą, pravartu nuspręsti dėl jo tikslo. Ar norite išlyginti teritoriją, kad lauke sukurtumėte daugiau gyvenamosios erdvės? Ar ieškote būdo, kaip į stačią šlaitą pridėti kraštovaizdžio, vandens ar augalų? Ar norėtumėte užauginti daržovių sodą? Ar jums reikia sukurti atraminę sieną, kad būtų išvengta dirvožemio erozijos?

Aiškiai suprantant savo tikslą, tai padės nustatyti dizainą ir medžiagą, reikalingą jūsų planui vykdyti. Kai tai išsiaiškinsite, turėsite nuspręsti dėl savo nuožulnaus sodo biudžeto.

Terasos sodo dizainas

Dabar, kai nustatytas jūsų biudžetas ir tikslas, atėjo laikas linksmoms dalims – kurti savo terasos sodą. Norėsite pasirinkti dizainą, kuris geriausiai tinka jūsų kiemo šlaitui ir sodo funkcijai.

Medžiagos jūsų nuožulnios sodo erdvės galimybės yra apdorotos medienos ir kraštovaizdžio medienos, betoniniai blokai, plytos ir skirtingo dydžio akmenys. Mediena linkusi susilieti su jūsų natūralia lauko aplinka, tuo tarpu mūriniai ir akmenys sukuria daugiau židinio taško. Medžio kompozitos terasos lentos bus puikus pasirinkimas jūsų terasai. „Pinterest“ yra puiki vieta ieškoti idėjų ir įkvėpimo jūsų erdvei.

Kaip pastatyti terasos sodą, priklauso nuo jūsų krašto nuolydžio. Jei tai labai stačias kalvos šlaitas, gali tekti paskambinti ekspertui. Tačiau daugeliu atvejų sodo terasos statyba gali būti „pasidaryk pats“ projektas, jei nebijote šiek tiek sunkaus darbo.

Jei jūs galvojate statyti pats, svarbiausia atsižvelgti į tai, ar esate pakankamai pasitikintys savo sugebėjimais įgyvendinti projektą.