Ką reikia žinoti prieš įsidarbinant užsienyje?

Darbas

Svarstote persikėlimą į užsienį įgyti tarptautinės darbo patirties? Šiuolaikinėje pasaulio ekonomikoje įmonės suteikia daug galimybių dirbti užsienyje. Tarptautinė darbo patirtis vertinama kaip vertingas privalumas, kurį galite turėti savo CV arba gyvenimo aprašyme, ypač jei turite stiprius verslo anglų kalbos įgūdžius. Tačiau prieš priimdami šį pasiūlymą ir pasirašydami ant sutarties, prieš priimant naują darbą užsienyje, verta pagalvoti apie keletą dalykų.

Jei jums reikia darbo vizos, kuo greičiau ją sutvarkykite

Paprastai darbdavys jus palaikys viso proceso metu. Tačiau jūs taip pat turite paruošti daugybę dokumentų, tokių kaip gyvenimo aprašymai, teistumo patikrinimai ir pan. Verta įsitikinti, kad visiškai suprantate teises ir apribojimus, susijusius su jums išduodamos vizos tipu. Pavyzdžiui, kai kurios vizos tam tikrą laiką neleidžia keisti darbo.

Sužinokite, kas atsitiks, jei jūsų darbdavys nutraukia jūsų sutartį: ar jūs privalote nedelsiant išvykti, ar turite teisę likti šalyje ieškoti kito darbo. Jei taip, tai kiek laiko? Darbo taisyklės įvairiose šalyse skiriasi ir gali būti gana sudėtingos, todėl jei nesate tikri, vertėtų pasikonsultuoti su imigracijos teisininku.

Darbo valandos ir atostogų pašalpa taip pat gali skirtis nuo to, prie kurios buvote įpratę savo šalyje. Pavyzdžiui, JAV standartinė darbo savaitė yra 40 valandų, o darbuotojai vidutiniškai ima tik 10 dienų mokamų atostogų per metus, o Jungtinėje Karalystėje darbuotojai dirba 35–37 valandas per savaitę ir mažiausiai 28 dienas mokamos atostogos. Sveikatos draudimas taip pat yra svarbus veiksnys, nes medicinos sąskaitos beveik visur yra gana brangios. Patikrinkite, ar jūsų darbdavys prisideda prie sveikatos draudimo, arba apsvarstykite galimybę įsigyti tarptautinį draudimą, jei pirmiausia planuojate persikelti, o tik tada ieškoti darbo. Daugiau informacijos bondojobs.lt.