Kokius masažus naudoti jeigu traukia raumenis?
Medicina ir sveikataKūno masažas nuo seniausių laikų buvo laikomas atpalaiduojanti procedūra. Kaip daryti masažą, kad visas kūnas atsipalaiduotų, bei kada negalima daryti masažo? Raumenų traukimas, taip pat žinomas kaip patempimas, atsiranda, kai raumuo yra pertemptas arba plyšęs dėl per didelio fizinio aktyvumo ar staigių judesių. Kitos raumenų traukimo priežastys yra stresas, dehidratacija ir temperatūros pokyčiai. Kai atsiranda raumenų traukimas, jis gali būti skausmingas ir apriboti žmogaus galimybę laisvai judėti. Tačiau yra įvairių raumenų atkūrimo metodų, įskaitant masažo terapiją. Masažo terapija yra veiksmingas raumenų atkūrimo metodas ir gali suteikti daug naudos asmenims, patiriantiems raumenų traukimą. Masažas gali padėti padidinti kraujo tekėjimą į pažeistą vietą, o tai gali padėti gijimo procesui ir sumažinti uždegimą. Be to, masažas gali padėti sumažinti raumenų įtampą ir pagerinti lankstumą, todėl žmonės gali judėti patogiau . Reguliarus masažas taip pat gali padėti išvengti raumenų tempimo ateityje.
Priklausomai nuo sužalojimo sunkumo ir individualių pageidavimų, raumenų tempimui gali būti naudojami įvairūs masažų tipai. Pavyzdžiui, švediškas masažas gali padėti pagerinti kraujotaką ir sumažinti raumenų įtampą, o giliųjų audinių masažas gali būti nukreiptas į gilesnius raumenų audinio sluoksnius ir padėti sumažinti lėtinį raumenų skausmą . Kiti masažo tipai, kurie gali būti veiksmingi raumenų tempimui, yra sportinis masažas, trigerio taško masažas ir miofascialinis atpalaidavimas. Svarbu pasikonsultuoti su kvalifikuotu masažo terapeutu, kad nustatytumėte, kuris masažo tipas geriausiai atitinka konkrečius poreikius.
Kai raumenys traukiasi, gali būti nepatogu ir net skausminga. Laimei, yra įvairių masažų tipų, kurie gali padėti sumažinti raumenų tempimą. Vienas iš tokių masažų yra giliųjų audinių masažas, kurio metu stipriu spaudimu ir glostymo judesiais masažuojami gilieji raumenys ir fascijos – raumenis ir organus supantis jungiamasis audinys. Giliųjų audinių masažas ypač efektyviai pašalina raumenų įtampą, kurią sukelia bloga laikysena, stuburo patologija ar nervinė įtampa. Atkurdamas jungiamąjį audinį, giliųjų audinių masažas gali padėti sumažinti raumenų tempimą ir pagerinti bendrą raumenų sveikatą.
Kitas masažas, galintis padėti sumažinti raumenų traukimą, yra sportinis masažas. Šio tipo masažas gali būti naudojamas prieš, po, ar per treniruotę arba reabilitacijai . Sportinio masažo metu specialistas, naudodamas praktinius metodus, manipuliuoja raumenų ir kaulų sistema, įskaitant raumenis, sausgysles ir raiščius . Masažo terapeutas taiko įvairius giliųjų raumenų masažo būdus, įskaitant trynimą, minkštinimą, spaudimą, vibraciją ar kitus, kad sumažintų raumenų traukimą ir pagerintų raumenų sveikatą . Sportinis masažas ypač efektyviai malšina fizinio aktyvumo sukeltą skausmą ir įtampą. Daugiau skaitykite http://justnet.lt/category/medicina/.