Kur kreiptis dėl projekto ES paramai gauti parengimo?

Verslas

ES dotacijos mažoms įmonėms yra vienintelis sprendimas kai kuriems žmonėms parodyti pasauliui, ką jie turi pasiūlyti. Finansinės paramos gavimas mažoms ir vidutinėms įmonėms užima daug laiko. Tam, kad sutaupytumėte laiko reikia laikytis kelių paprastų taisyklių. Šiame straipsnyje pateiksime bendrą vaizdą apie tai, kokią paramą verslui galite gauti ir kur kreiptis.

Pirmiausia turite suprasti ir išsamiai žinoti, kokios yra jūsų pajamos, taip pat kokias išlaidas turite dabar ir galbūt turėsite ateityje. Taip pat svarbu suprasti, kokie startuoliai gali gauti dotacijas. Ne visos verslo idėjos gali gauti finansinę paramą.

Kaip gauti finansavimą

Paprastai, prieš teikdama paramą, organizacija kviečia teikti paraiškas, kurios turi būti pateiktos pagal ES įstatymus ir reikalavimus. Pavyzdžiui, jei reikia plėtoti ir skatinti ekologiškus atsinaujinančios energijos šaltinius, ES gali pasiūlyti dotaciją įmonėms, kurios specializuojasi tam tikrų technologijų srityje. Vienas iš tokios iniciatyvos pavyzdžių – „Horizontas 2020“. Ji žinoma nuo 2014 m. Pagrindinis programos „Horizontas 2020“ tikslas buvo užtikrinti Europos konkurencingumą pasaulyje. Šią programą remia ES vadovas ir Parlamentas.

Kaip kreiptis dėl ES smulkaus verslo dotacijų

Kiekviena organizacija, teikianti ES dotacijas pradedančiajam verslui, turi savo finansavimo programą su tam tikrais reikalavimais. Geriausia, ką galite padaryti, tai apsilankyti oficialioje įmonės svetainėje ir su jais susipažinti. Tačiau daugumai ES programų yra būdingi keli žingsniai.

Projektų rengimas ES paramai gauti

Projektų rengimo paslaugas gali suteikti įmonė kuri teikia būtent tokio pobūdžio paslaugas. Apskritai jūs turite būti tinkamas ES finansavimo gavėjas. Kitaip tariant, turite pateikti bent vieno iš šių dalykų patvirtinimą: esate Europos smulkaus ar vidutinio verslo įmonė, įmonė nesiekia pelno, jūsų amžius yra nuo 13 iki 31 metų ir esate mokslininkas arba ūkininkas. Tai taip pat gali būti naudinga, jei esate viešoji įstaiga.