Lauko šiukšliadėžės: kieno rūpestis?

Kiemas ir aplinka, Namams

SiuksliadezesDidžioji dalis žmonių gyvena daugiabučiuose namuose. Tai, palyginti, pigi ir patogi gyvenamoji vieta, tačiau visi žino, kad, kur įvairius klausimus sprendžia daug skirtingų žmonių, ten tikrai dažniausiai kyla problemų ir nesutarimų. Daugiabučiai namai – vienas iš geriausių pavyzdžių.

Daugiabučių namų gyventojai dažniausiai nesutaria dėl tvarkos: kas prižiūrės aplinką, kas tvarkys laiptines ir pan. Taip pat dažnai nuomonės išsiskiria dėl atliekų tvarkymo ir išmetimo vietų. Vieni gyventojai rūpinasi, kad aplinka būtų tvarkinga, renka ir kitų palikta šiukšles, antri – rūpinasi tik savo šiukšlėmis, o treti – visiškai nesirūpina aplinka ir net gi savo šiukšlėmis. Todėl surasti vieningą nuomonę dėl šiukšlių konteinerių, šiukšliadėžių prie daugiabučio namo įėjimo, taip pat prie kitų žmonių susibūrimo vietų – vaikų žaidimų aikštelių, suoliukų ir pan., labai sudėtinga.

Svarbiausia, kad teisingi yra tie, kuriems rūpi jų gyvenamosios vietos aplinka, kuriems svarbu, kad būtų užtektinai šiukšliadėžių, kad jos būtų tvarkingos ir laiku ištuštinamos. Čia yra du keliai: arba nuleisti rankas, arba ieškoti būdų, kaip šiukšliadėžėmis daugiabučiuose namuose pasirūpinti.

Labai svarbu, kad daugiabučio namo administratorius būtų iniciatyvus, užsispyręs ir veiklus, tada lauko šiukšliadėžės prie daugiabučių namų įėjimų, kur jos yra svarbiausios, arba kitose vietose – labai realus dalykas. Kokia jų svarba?

Pirmiausia, daug žmonių specialiai išėję į lauką arba pareidami iš darbo, parduotuvės ir kitų vietų prie įėjimo į namą rūko. Jei prie įėjimo nėra šiukšliadėžės, dažnas nesivargina nuorūkų nunešti išmesti toliau, o numeta po kojomis. Taip pat prie įėjimo dažnai mėgsta būriuotis vaikai, vyresnieji gyventojai, kur jie vaišinasi įvairiais skanėstais, kurių atliekas irgi numeta ten, kur valgė. Jei prie įėjimo būtų šiukšliadėžė, garantuotai, šiukšlė keliautų į ją.