Papildomas kūdikio maitinimas. Kada pradėti?

Mamai ir vaikui, Šeima, vaikai

Kudikio maitinimasKiekviena mama pati renkasi, kaip, kada ir kiek laiko maitinti kūdikį atsižvelgdama tiek į savo, tiek į kūdikio galimybes ir poreikius. Tačiau visoms iškyla klausimas, o kada pradėti kūdikį primaitinti papildomai? Kada vien motinos pieno nebeužtenka?

Specialistai vieningai sutaria, kad papildomas kūdikio maitinimas kitais maisto produktais reikalingas sulaukus pusės metų amžiaus. Jeigu kūdikio motina nemaitina savo pienu, o dėl tam tikrų priežasčių duodami mišinėliai – kūdikį primaitinti papildomai patariama pradėti dviem mėnesiais anksčiau – nuo keturių mėnesių amžiaus. Tada galima pradėti duoti kieto maisto, kurį valgo kiti šeimos nariai, tačiau šį maistą reikia tinkamai paruošti ir pasmulkinti, kad jis būtų tinkamas valgyti pagal kūdikio galimybes. Kadangi viena iš primaitinimo priežasčių yra vitaminų ir kitų mineralinių medžiagų poreikis, geriausia pradėti nuo jų – vaisių ir daržovių tyrelių, košelių. Šis maistas taip pat mėgstamas dėl to, kad turi begalę paruošimo variantų, todėl tikrai rasite kiekvieno kūdikio poreikius ir skonį labiausiai atitinkantį, o juos pamaišius, kūdikiui skonis neatsibos.

Jeigu norite lengviau pripratinti kūdikį prie daržovių tyrelių skonio, galite pradžioje jas valgyti pati ir žindyti, tada jis per motinos pieną pajaus skonį ir gauta tyrelė kūdikiui nebus naujiena, jis jau žinos jos skonį.

Daržoves geriausia virti vandenyje, garinti arba kepti orkaitėje. Galite maišyti įvairias daržoves ir prieskonines žoleles, naudoti tiek šviežias, tiek šaldytas, tačiau nepersūdykite maisto, nenaudokite daug aštraus skonio priedų, tačiau neduokite ir prėsko maisto. Primaitinti pradėkite nuo dviejų arbatinių šaukštelių per vieną maitinimą, vėliau kiekius didinkite.

Taigi sulaukus maždaug pusės metų amžiaus patariama kūdikio mitybą papildyti papildomais maisto produktais, pradžioje vaisių ir daržovių tyrelėmis ir košelėmis.