Parama šeimai nustačius vėžinį susirgimą vaikui

Medicina ir sveikata

Hematologijos klinika medicinos centre Lietuvoje teikia visapusišką  priežiūrą pacientams, sergantiems  Hodžkino limfoma (NHL). Naudodamiesi puikiu specialistų požiūriu, pacientai iš viso gali pasinaudoti kvalifikacijos daugiadisciplinių specialistų komanda, pažangiausiomis technologijomis ir individualiais gydymo planais. Tokioje  klinikoje NHL sergančius pacientus gydo specialistų komanda, stažavusi tarptautiniu mastu pripažintuose vėžio centruose visame pasaulyje. Kiekvienas atvejis nuodugniai vertinamas iki diagnozės nustatymo, taikant specializuotus gydymo planus, į kuriuos prireikus gali būti įtrauktos pažangios kaulų čiulpų transplantacijos. Jus ir jūsų šeimą  komandoje palaikys užjaučiantys terapeutai, psichologai ir socialiniai darbuotojai. Jie  jus informuos apie kiekvieną gydymą.

Kas yra ne Hodžkino limfoma?

Vėžys yra tada, kai ląstelės auga nekontroliuojamai. Tai gali nutikti bet kurioje kūno vietoje, o pažengusiose stadijose gali išplisti ir į kitas kūno dalis. Sergant NHL vėžinės ląstelės atsiranda iš limfocitų – baltųjų kraujo kūnelių, kurie yra imuninės sistemos dalis. Tai dažniau pasitaiko suaugusiems nei vaikams, nors gali pasireikšti ir vaikai. Hodžkino limfoma apima daugybę skirtingų tipų limfomų, turinčių tas pačias savybes. Hodžkino limfoma yra kita limfomos rūšis, kuri gydoma kitaip nei NHL.

Kuomet patvirtinama hodžkino limfoma, jūsų vaikui gali būti atlikti papildomi tyrimai ir skenavimas, kad gydytojai sužinotų kuo daugiau apie jūsų vaiko limfomą ir jos poveikį.

Daugiadisciplininė medicinos komanda (MDT) iš sveikatos ir socialinės priežiūros specialistų dirba kartu, kad planuotų ir suteiktų geriausią įmanomą gydymą jūsų vaikui. Jūsų vaikui turėtų būti paskirtas pagrindinis darbuotojas – ir jo paramos narys, kuris bus jūsų pagrindinis kontaktinis asmuo iškilus bet kokiems jūsų klausimams ar rūpesčiams. Paprastai tai yra limfomos arba hematologijos klinikinės slaugytojos specialistas. Gali būti sunku kovoti, tačiau tokioje kovoje jūs būsite ne vieni. Yra labdaros fondai, kurie padeda tiek finansiškai tiek morališkai.