Čerpinės stogo dangos privalumai

Namams

Apie čerpinę stogo dangą galima būtų kalbėti ir kalbėti. Nereikia net sakyti, kad ši stogo danga yra viena brangiausių ir prabangiausiai atrodančių dangų, montuojama ant šlaitinių stogų. Jos gali būti molinės, keraminės ar betoninės. Tiesa, čerpinės dangos kaina yra vienas iš pagrindinių faktorių, lemiantis mažesnį susidomėjimą ja mūsų šalyje. Nors galimybes įsirengti šio tipo stogą, riboja tikrai ne vien finansai, bet ir namo bei stogo konstrukcinės savybės.

Vienas iš didžiausių šios dangos privalumų – tai ilgaamžiškumas. Lyginant su kitomis stogo dangomis, kai kuriais atvejais čerpės gali tarnauti net dvigubai ilgiau. Tinkamai įrengta ji gali tarnauti 80 metų ir net daugiau. Tiesa, labai svarbu čerpes dėti ant tam pritaikyto namo stogo nuolydžio ir naudoti kokybiškas konstrukcines detales. Kokybiškas jos įrengimas taip pat ne mažiau svarbus. Todėl nevertėtų rinktis pigesnių ir nepatyrusių stogdengių, tai turėtų atlikti išties patyrę stogų profesionalai https://stogulinija.lt/produktai/stogo-danga/.

Beje, kalbant apie čerpinės dangos privalumus, verta paminėti, kad ši danga mažiau įkaista. Todėl tikėtina, kad šiltuoju metų laiku turėsite žymiai vėsesnius namus. Atitinkamai žiemą – šiltesnius. Tuo tarpu skardiniai stogai labai įkaista, o lyjant lietui kelia ženkliai didesnį triukšmą. Nors kalbama, kad triukšmas – labiau nekokybiškai sumontuotos dangos pasekmė.

Vis tik prieš renkantis šią stogo dangą, svarbu įsitikinti, ar jūsų stogo konstrukcija yra pajėgi atlaikyti jai teksiantį svorį. Kad būtų lengviau įsivaizduoti, čerpinio stogo svoris gali siekti per 50 kg/m2. Nesunkiai paskaičiuosite, kiek svers namo stogas konkrečiu jūsų atveju. Todėl ji nerekomenduojama skydiniams ar karkasiniams namams, kadangi šių namų konstrukcija pakankamai lengva. Tačiau čerpės puikiai tinka rąstiniams ar visiems mūriniams namams, jeigu tik stogo nuolydis tai leidžia.